مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به استرالیا ، اقامت

شرایط کارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان و اقامت و اخذ ویزا در آن چگونه است ؟

عنوان : شرایط  کارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان و مهاجرت و گرفتن ویزا در آن چگونه است ؟

تحصیل در دانشگاه های آلمان به دلیل کیفیت بسیار بالای آموزشی این دانشگاه ها و رتبه بسیار بالای دانشگاه های آلمان در رنکینگ های جهانی، همیشه مورد استقبال گسترده علاقمندان به تحصیل بوده است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان، فرد می بایست دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه های سراسری داخل کشور بوده و یا قبولی آزمون سراسری را داشته باشد. به عبارت دیگر صرفاً با داشتن دیپلم و یا پیش دانشگاهی در اکثر موارد نمی توان مستقیم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان اقدام نمود. پس از اخذ پذیرش و ورود به آلمان، دانشجو می بایست یک دوره یکساله کالج (پیش دانشگاهی) را در دانشگاه های آلمان بگذراند و سپس تحصیل در رشته اصلی خود را آغاز نماید. دانشجویان دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و… که در سال سوم دوره کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و یا از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند، می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، بدون گذراندن دوره کالج مستقیماً تحصیل خود را در مقطع کارشناسی آغاز نمایند.

 

برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد، داشتن کارشناسی از دانشگاه های سراسری الزامی است و چنانچه دانشجو دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های غیر سراسری (آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی، و…) می باشد، برای ورود مستقیم به دوره کارشناسی ارشد می بایست دارای سوابق تحصیلی عالی باشد. با این حال تصمیم نهایی در خصوص پذیرفتن و یا رد کردن فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف مستقیماً توسط دانشگاه ها اتخاذ می گردد.

 

برای تحصیل در آلمان گذراندن دوره های زبان آلمانی در سطح B1 و در برخی رشته ها B2 الزامی است تا دانشجو بتواند در آزمون DSHشرکت نماید.

 

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاههای آلمان در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت زیر است. البته ممکن است برخی دانشگاه ها برای صدور پذیرش، مدرک دیگری را از دانشجو درخواست نمایند:

 

۱- ترجمه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی (حسب مورد)

۲- ریز نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی (حسب مورد)

۳- کپی صفحه اول پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ ماه

۴- شش قطعه عکس ۶*۴

۵- مدرک زبان آلمانی (در صورت وجود)

۶- مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)

۷- رزومه کامل

۸- دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی (حسب مورد)

۹-پروپوزال (حسب مورد)

۱۰- بیانیه هدف (SOP: Statement of Purpose )

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.